21 kwietnia 2011

85. Maciek, 36 lat, Warszawa


Nagość to stan naturalny, to zabawa, seks, dotyk, czułość, odpoczynek i sztuka. Nie rozumiem pojęcia „wstyd”. Zostawiam to słowo innym, sam ciesząc się chodzeniem nago po domu, pozowaniem do zdjęć, a także znajdowaniem się po drugiej stronie aparatu. Wtedy dostrzegam i zamykam w kadrze piękno nagości innych ludzi.

Lubię. Facet powinien być facetem, emanować klasą, pewnością siebie, powinien po męsku ściskać dłoń, kiedy trzeba powinien być skurwysynem, kiedy indziej czułym kotem. Lubię być mężczyzną, to być może trywialne, ale wcale nie takie proste, jak mogłoby się zdawać. Mężczyzną nie wystarczy być, bo ma się wypchane spodnie w kroczu. Facetem trzeba nauczyć się być, wynieść pewne wzorce z domu. A to, patrząc na przekrój społeczny, wcale nie jest takie łatwe.
Z drugiej strony lubię z premedytacją łamać tabu i przebrzmiałe konwenanse. Lubię szokować i wyzwalać emocje u innych osób, najczęściej przez tematy moich zdjęć, wykraczające daleko poza utarte schematy i społeczne granice...

Nienawidzę lumpiarstwa, zaściankowatości, dulszczyzny, dresiarstwa, wrzeszczących troglodytów pijanych najtańszym browarem i szczęściem wygranego meczu przez „ich” kopaczy. Nie cierpię ludzi udających kogoś kim nie są, nuworyszów w świecących garniturkach i ze słowiańskim wąsikiem pod niewystrzyżonym nosem. Mierzi mnie smród niemytych ciał ubranych w tureckie sweterki i kuse marynareczki lub dresiki i przepocone koszulki z orłem na piersi...

22 komentarze:

Anonimowy pisze...

szczerze mogę stwierdzić, że jak dla mnie jest to jeden z najciekawszych uniformów. zarówno patrząc jak i czytając uśmiechnę się pod nosem.

pozdrawiam
Paulina

Rzaba pisze...

wyrazisty , charakterny i na dodatek przystojny..

Anonimowy pisze...

malo sympatyczny w mowie i na fotkach.taki typ,pisywany w dziale nienawidze;}ale siusiaka ma fajnego;]...goska

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawy uniform:) przykład mojego ideału:)
Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

O zgrozo! Co za nadęty bufon!... Edyta

Skorpion pisze...

chętnie przyjrzałabym się pracom tego pana.
jest możliwość dostania jakiegoś linka do jego zdjęć?

Anonimowy pisze...

normalnie super!

Agata 26 Wrocław

Anonimowy pisze...

Zapatrzony w siebie pseudo ideał, mysli że pozjadał wszystkie rozumy, małostkowy inteligencik. Mundrkuje się, a nie od jednego "dresika" by nieźle oberwał - takiego chudego kurczaka to poczatkujacy bokser by rozwalił.

Anonimowy pisze...

hehe, jaka agresja na moichuniformach:D
ale moze cos w tym jest ze ludzie nie lubią cwaniactwa;>
pzdr, Piotr

Arkadiusz Wojciechowski pisze...

Może jest tak, że jak ktoś ma zdecydowane zdanie na określony temat to od razu uznawany jest za osobę wywyższającą się ;)

witchu pisze...

Ja nie wiem co wszystkich nagle tak zbulwersowało. Pokazał się facet, który ma bardzo ugruntowane poglądy i nie bał się ich przedstawić. Przyłączam się do prośby o linka do jakichkolwiek zdjęć Maćka, bo jestem bardzo ciekawa :)

Anonimowy pisze...

super,super uniform i świetnie przedstawiony punkt widzenia:)

Anonimowy pisze...

nie ma przymusu lubienia nikogo ani akceptacji poglądów co widzimy w opisie postaci i komciach.postac nie lubi kogos tam.ktos tam nie lubi postaci :) i sie kręci...goska.

Anonimowy pisze...

Nareszcie wyrazista postać. Widać, że artykułowanie swych myśli nie sprawia facetowi najmniejszego problemu, co tylko wskazuje na IQ wyższe od przeciętnego. Nie wypisuje górnolotnych sformułowań, nad którymi myślałby trzy dni, wybrzmiewających później nienaturalnie i pompatycznie. Zadufany? W życiu! Cóż za zaściankowe, typowo polskie myślenie. On jest po prostu świadom swojej wartości, a to prawdziwemu Polakowi przecież nie przystoi, bo powinien być skromny, pruderyjny i zakompleksiony, a zapytany "co u Ciebie" odpowiedzieć "do dupy", prawda?
Dobrze, że Maciek ma własne zdanie, nieutemperowany charatkerek i zadziorne spojrzenie. No i jeszcze całkiem nieźle rozwinięte poczucie klasy. Hm...I LIKE IT:)
- Jaga

Wioletta pisze...

świetny uniform, o to właśnie w tym projekcie chodzi - wyrażanie swoich poglądów, które wzbudza dyskusję. Zdjęcia też rewelacyjne - duży plus dla autora zdjęć i treści uniformu ;-)

Anonimowy pisze...

Grunt to umieć ciekawie przedstawić swoje podejście do świata :)

NieWrzos pisze...

Panie Maćku, składam gratulacje za prowokacyjny charakter pańskiego uniformu! Jak widać komentujący są dość powściągliwi w swoich opiniach - szczerze mówiąc spodziewałem się dużo wyższej temperatury wypowiedzi. Osobiście odczytuję pańską postać w większym stopniu jako kreację, niż szczerą analizę własnej osoby (choć w każdej kreacji jest jakaś cząstka prawdy o aktorze). Dzięki Panu MojeUniformy dużo zyskują, zwłaszcza u osób zarzucających projektowi monotonię w doborze uczestników.
Zdjęcia są świetne (lub raczej: świetnie dopasowane do postaci), szczególnie podoba mi się trzecie ujęcie, odpowiadające opisowi "nienawidzę". Tu ukłon i do modela - za pomysł, i do fotografa - za wybór uczestnika projektu!
I jeszcze odniesienie do opisu: jeżeli potraktujemy, że hasłem przewodnim tego uniformu jest stwierdzenie "Facet powinien być facetem", to:
"Nagość" - nic dodać, nic ująć;
"Lubię" - pełna zgoda, szkoda tylko, że dla niektórych mężczyzn bycie facetem oznacza przepoconą koszulkę i jazda samochodem po pijaku;
"Nienawidzę" - do tej listy dodałbym dorobkiewiczów, tchórzostwo i niekompetencję.

calypso pisze...

bo to sie nazywa chyba odwaga ?
czy to kreacja czy prawda o Macku?
na ta chwile dla mnie prawda , bo wypowiedz jest tożsama z obrazem, na który patrze.
latwiej byc zachowawczym i napisac frazesy. bezpieczniej.
tu nie ma nadmiaru.
dla mnie jest zgodność.
i jesli w tym momencie byl aktorem, nawet dla samego siebie, to mnie i tak przekonuje.
a chyba o to tu chodzi ?

NieWrzos pisze...

Ależ tak, Calypso! Moje spostrzeżenie odnośnie kreacji nie jest zarzutem do Pana Maćka, wręcz przeciwnie: ...życie jest teatrem...

Mały pisze...

Zdjęcia idealnie pasują do opisów. widać, że Maciek ma do czynienia z aparatem fotograficznym i to z obu stron aparatu...

Maciek pisze...

Zgodnie z życzeniami link do zdjęć z jednego z moich obecnych fotoprojektów: www.vonklinkoff.blogspot.com

Anonimowy pisze...

Maćku,
Czy mógłbyś mi wyjaśnić co to jest słowiański wąsik?
P.S. Marynarka na pierwszym zdjęciu jest niedopasowana do Twojej sylwetki.
__
Damian